Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Lewicarazem.org: Miller i Gawkowski apelują o udział w wyborach!

dodano 2014-11-28 14:47 w kategorii: Ludzie

Przewodniczący SLD Leszek Miller i szef sztabu KKW SLD Lewica Razem zaapelowali do Polaków o udział w drugiej turze wyborów samorządowych i oddanie swoich głosów na kandydatki i kandydatów lewicy ubiegających się o funkcje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.
 
Niezależnie od tego, co myślimy o dotychczasowej fazie wyborów, to trzeba pójść i głosować i starać się, aby ludzie lewicy zdobyli wszystkie mandaty, które w drugiej turze mogą zdobyć – zaapelował Leszek Miller. 
 
W niedzielnym głosowaniu o stanowiska prezydentów miast ubiega się w sumie 15 kandydatów SLD i ponad 200 kandydatów na wójtów i burmistrzów. Szef sztabu wyborczego KKW SLD Lewica Razem Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że wszędzie tam, gdzie lewica wygra wybory to jeszcze w tym roku po pierwszych sesjach rad miejskich i gminnych, Sojusz przedstawi projekty ustaw dotyczące trzech głównych aspektów programowych z kampanii wyborczej: edukacji, zdrowia i bezpieczeństwa socjalnego. To zostało już uzgodnione i takie projekty, gdy będziemy przedstawiać naszych kandydatów już w funkcji burmistrzów i prezydentów zostaną oficjalnie przedstawione – powiedział Gawkowski. 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.