Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: Walczymy o prawa kobiet

dodano 2016-09-27 12:10 w kategorii: Akcje

W parlamencie trwa walka o prawa kobiet do decydowania o własnym zdrowiu i życiu. W całym kraju odbywają się pikiety i protesty. W niedzielę  25 września na konferencji prasowej, stanowisko zaprezentowały przedstawicielki podlaskiego Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD. 
 
Przewodnicząca Forum Równych Szans i Praw Kobiet Małgorzata Bil-Jaruzelska: Jak każdy rozsądny człowiek uważamy, że aborcja jest złem. Jednak jeszcze większym złem jest próba zmiany ustawy wypracowanej z trudem przez lata. Nowy projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne, łamie prawa kobiet i dzieci. Odcina się kobiety od badań prenatalnych. To jest zamach na prawa dziecka, które może przyjść na świat. Granice wieku kobiet zachodzących w ciąże przesunęła się z 20 do 30 lat. Tym bardziej konieczne są badania prenatalne. Szanujemy prawa kobiet do samostanowienia i decydowania o własnym losie.
 
Ewa Godlewska: Zamiast zaostrzania ustawy, trzeba zająć się prewencją, aby macierzyństwo było świadome i aborcja nie była potrzebna. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.