Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Stanowisko Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie umowy ACTA

dodano 2012-06-21 23:19 w kategorii: Informacje

 

STANOWISKO SOJUSZU LEWICY DEMOKRATYCZNEJ W SPRAWIE UMOWY ACTA
 
Sojusz Lewicy Demokratycznej z radością przyjmuje wynik dzisiejszego głosowania w Komisji Handlu Międzynarodowego Parlamentu Europejskiego w sprawie kontrowersyjnego porozumienia ACTA. Od ostatecznego odrzucenia umowy dzieli nas już tylko jeden krok - głosowanie na lipcowym posiedzeniu plenarnym w Strasburgu. 
 
Dziękujemy wszystkim tym, którzy głośno i otwarcie protestowali przeciw ACTA, i dali się słyszeć wyraźniej niż niektóre rządy i korporacje. Walka nie jest jednak zakończona. Dzisiejszy wynik (19 do 12 głosów) pokazał, że po prawej stronie Parlamentu Europejskiego nadal istnieje znaczący front zwolenników umowy. 
 
Apelujemy do członków Europejskiej Partii Ludowej o ponowne rozpatrzenie swojego stanowiska.  Apelujemy do polityków Platformy Obywatelskiej, aby przekonali swoje Koleżanki i Kolegów z europejskiej prawicy do odrzucenia tego prawnego bubla i skierowania go, tam gdzie jest jego miejsce – „do kosza”. Tym bardziej, że Donald Tusk obiecywał, po zmianie swojego stanowiska w tej sprawie, zaangażowanie w przekonanie europejskich liderów prawicy do tego. 
 
Sojusz Lewicy Demokratycznej i cała europejska lewica od początku stoi na czele frontu sprzeciwu wobec ACTA. Zrobimy wszystko, do samego końca, aby ta umowa nie weszła w życie.


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.