Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Wojewódzka 26.11.2016 r.

dodano 2016-11-26 11:22 w kategorii: Wojewódzkie

W dniu 26 listopada 2016 r. odbyło się posiedzenie Podlaskiej Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej z udziałem Przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego i Sekretarza Generalnego Marcina Kulaska. 
Rada przyjęła rezygnację, kolegi Krzysztofa Bil-Jaruzelskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej w Białymstoku. Zgodnie ze statutem Rada postanowiła zwołać Konwencję Wojewódzką na dzień 28 stycznia 2017 r.
Podlaska Rada Wojewódzka podziękowała Krzysztofowi Bil-Jaruzelskiemu za  pięć lat  intensywnej pracy..  
 
Na konferencji prasowej  Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty odniósł się do propozycji rządu o obniżce wysokości emerytur mundurowych. Zapowiedział , że SLD "odkręci" te zmiany, jeśli będzie miał wpływ na rządzenie. - Uważam za skandal to, co w tej chwili proponuje rząd i co dotyczy pracowników służb mundurowych. Mówię o ograniczeniach ich emerytur.Nie zgadzamy się na podział Polski na tych, którzy żyli zawodowo do 1989 roku i po 1989-ym roku. Będziemy bronili wszystkich, a wszystkich to również tych, którzy byli aktywni zawodowo nawet jeden dzień do 1989 roku. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.