Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Złamana została ustawa antykorupcyjna

dodano 2017-09-21 09:48 w kategorii: Informacje

- W całej tej sprawie od początku woda jest bardzo mętna, ponieważ Kancelaria Premiera oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości mówili, że nie wiedzą dlaczego ta spółka otrzymała to zamówienie – skomentował Krzysztof Gawkowski  sprawdzanie przez CBA współpracowników premier Beaty Szydło ws. afery bilbordowej.

- W tej sytuacji pieniądze publiczne są w najzwyczajniej w świecie wyciągane do prywatnej firmy, która została założona jeszcze przez pracowników Kancelarii Premiera i de facto została złamana ustawa antykorupcyjna, ponieważ pracownicy tej instytucji nie mogą posiadać więcej niż 10% udział w spółkach. A tym przypadku udziałowcy podzielili się udziałami po połowie – podkreślił wiceprzewodniczący SLD w programie "Grafitti Popołudniowe" na antenie Polsat News.

- Wyciąganie pieniędzy ze spółek skarbu państwa i przeznaczanie ich na polityczną kampanię są złem, PiS obiecywał poprawę, ale jak widać nic się w tej kwestii nie zmieniło – ocenił Gawkowski.

 

 

Oglądaj całą dyskusję z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego w programie "Grafitti Popołudniowe", kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.